SOSTAI ry

No nyt se on sitten virallista! 

Eli perustaa pyräytettiin yhdistys, jonka tarkoituksena on tuottaa erityisesti Pirkanmaan alueella sosiaalipedagogista taidetoimintaa. Koska nimi on aikaimoinen sanahirviö, niin lyhennettynä käytämme nimeä SOSTAI ry. Sosiaalipedagoginen viittaa siihen, että kaikki toiminta mitä yhdistys tuottaa on taidetoimintaa, jonka lähtökohtana on osallisuuden vahvistaminen. Tarkempaa tietoa yhdistyksen tarkoituksesta ja tavoitteista löytyy SOSTAI ry -otsikon alta.


Näin yhdistyksen alkuvaiheessa etsimme yhteistyökumppaneita sekä suunnittelemme toimintaa tulevalle toimintakaudelle. Näissä asioissa voi meihin olla yhteydessä joko SOSTAI ry:n sosiaalisen median kanavilla tai suoraa sähköpostilla osoitteeseen sostairy@gmail.com.


 Aurinkoisin terveisin

SOSTAI ry:n puheenjohtaja Alina   

Kommentit

Tämän blogin suosituimmat tekstit

BURLESKI KUVAUKSET